انواع مشتری

شما از کدام دسته مشتریان هستید؟

مشتریان را می توان بر اساس روحیات و شیوۀ خرید کردن به دسته های مختلفی تقسیم نمود. در اینجا برخی از گروه های مشتریان را بر اساس روحیات و سبک خرید نمودن برشمرده ام، بد نیست این گروه های مشتریان را یک نگاه اجمالی کنید و اگر کسب و کاری دارید، مشتریانتان را به خاطر آورید و ببینید هر کدام از آنها به چه دسته ای تعلق دارند ! یا حتی ببینید شما در کدام گروه هستید؟

مشتریان بی تفاوت

در واقع اصلاً مشتری نیستند ! آنها بدون توجه به این که کالای شما چیست، با نگاهی بد بینانه فقط ایراد می گیرند. اغلب آنها با شما و دیگران برخورد سردی دارند و بهتر است زیاد با آنها تعامل نکنیم !

انواع مشتری

مشتری

مشتریان حتمی

این افراد دقیقاً می دانند که چی چیزی می خواهند، و چه میزان حاضرند که پرداخت کنند، اگر کالای مورد نظر آنها را داشته باشید، حتماً یک خرید اتفاق خواهد افتاد !

مشتریان معاشرتی

این گروه از مشتریان، بسیار برون گرا هستند ! دوست دارند در مورد خودشان بگویند و در مورد شما بدانند، آنها معمولاً بدون دانستن جزییات خرید می کنند ! شیوۀ برخورد با آنها را بیاموزید تا خریدهای خوبی را از شما انجام دهند !

مشتریان نکته بین

این گروه از مشتریان به ظاهر خیلی برون گرا نیستند، خود متکی و کارمحور هستند، در برخورد با این مشتریان دقت کنید که خرید به سرعت انجام نمی شود و باید از ذکر کلیات خودداری کنید و وارد جزییات شوید !

مشتریان رابطه گرا

این افراد خویشتن دار و نسبت به دیگران فوق العاده حساس هستند، دوست دارند محبوب واقع شوند و حرف مردم برایشان مهم است ! فکر کنم این گروه از مشتریان را به خوبی شناخته باشید ! ویژگی شاخص دیگر این گروه از مشتریان این است که معمولاً دو دل هستند !

به عناوین بالا یک بار دیگر نگاه کنید، شما از کدام دسته مشتریان هستید؟

سید حمیدرضا عظیمی

سید حمیدرضا عظیمی

من فکر می کنم، یک مشاورۀ خوب همیشه و برای همۀ افراد اثر بخش است، اگر نمی خواهید از مشاورۀ افراد خبره استفاده کنید؛

حتماً کتابهای افراد خبره را بخوانید…

azimiشما از کدام دسته مشتریان هستید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.